Ліки за кермом заборонені і дозволені

8 Травня, 2019

Напевно, кожен чув, що у всіх ліків є якісь побічні ефекти і протипоказання. Але мало хто приміряє їх до себе і вже тим більше замислюється про поєднанні лікарського лікування з повсякденною діяльністю. І зовсім даремно, адже існує величезна кількість медикаментів, які здатні порушувати швидкість реакції, знижувати увагу, викликати запаморочення, помутніння свідомості та інші симптоми, які при відповідальній роботі можуть коштувати життя людині і оточуючим. Особливо уважними при лікуванні потрібно бути водіям, так що поговоримо про те, які ліки можна за кермом, а які не варто приймати.

При прийомі ліків за кермом водій піддається особливому ризику, адже всередині його організму змінюються реакції на вплив зовнішніх подразників. І серед медикаментів є ті, споживання яких для водія має бути під обов’язковим забороною. Адже при виконанні керування транспортним засобом людина змушена здійснювати масу самих різних операцій в один і той же час. А деякі лікарські засоби можуть загальмувати і порушити його реакції мозку, що загрожує розвитком небезпечних ситуацій на дорозі.

Ліки, які не можна приймати за кермом

Небезпеку можуть представляти ліки самого різного порядку. Розглянемо їх більш докладно. Так водіям не можна приймати такі склади для зниження артеріального тиску, як Адельфан, Синопрекс, Крістепін і Брінердін. В їх складі присутній нейролептик резерпін, який здатний викликати сповільненість реакцій або занепокоєння, а також може стати причиною різкого зниження тиску.

Також небезпеку представляють і деякі інші ліки для гіпертоніків, представлені Атенололом, Атеноланом, Бисогаммой, Тенормином і Клофеліном (Гемитон, Клонідин і Катапрессан). Ці медикаменти можуть викликати появу неуважності, слабкості і запаморочення.

Водіям не можна приймати і багато поширені і популярні анальгетики. Так відомі Пенталгін, Темпалгін, Мигренол, Солпадеїн і Каффетин можуть провокувати млявість, нудоту і різні порушення моторики. Такий анальгетик, як Спазмовералгин, також під забороною, адже він часто викликає перепади настрою, загальмованість і змінює зорове сприйняття.

Водіям не можна приймати і багато протиалергічні препарати, представлені Димедролом, Діазоліном, Піпольфеном, Супрастин, Тавегілом, Фенкарол, Кларитином. Такі склади часто стають причиною сильної млявості і сонливості, також вони можуть посилювати ефект алкоголю, снодійних або седативних засобів. Інші алергічні препарати також не рекомендовані водіям, хоч і володіють меншою кількістю побічних ефектів.

Небезпека для водія можуть представляти і деякі протизастудні та протикашльові засоби. Так Кодтерпін і Кодтермопсис можуть ставати причиною млявості, нудоти і порушень моторики. Ліки Солутан здатне викликати почастішання пульсу і серйозні перепади настрою. Такі медикаменти, як Гексапневмин, Лорейн, Терафл, Колдрекс і Фервекс часто провокують млявість і сонливість.

Крім уже перерахованих груп є ще деякі лікарські препарати, які заборонені для застосування при водінні автомобіля. Такий медикамент, як Беллатамінал може спровокувати появу млявості, сонливості і змін зорового сприйняття. Склади Гастроцептин, Бекарбон, Гастрил, Гастрозем, а також Гастроцепін і Пірен частенько порушують нормальне зорове сприйняття. Віагра здатна різко знизити артеріальний тиск і концентрацію уваги, а також змінити зорове сприйняття.

Споживання звичайного валокордину може стати причиною млявості і сонливості. А такі ліки, які мають у своєму складі лоперамід (препарати Диасорб, Диарол, Імодіум, Церукал, а також Регулан) часто викликають деяку загальмованість.

Не варто сідати за кермо, якщо в інструкції до препарату вказано, що прийнятий вами медикамент відноситься до нейролептиків, антидепресантів, транквілізаторів, седативну складів, снотворних ліків та препаратів літію. Кожне з цих ліків може змінювати стан психіки.

Такі терміни, як «барбітурати» або «бензодіазепіни» необхідно розглядати як снодійні та седативні засоби. Крім того, варто бути особливо обережним при споживанні бета-блокаторів.

Ось це, мабуть, основні ліки заборонені за кермом.

Ліки, дозволені за кермом

Фахівці стверджують, що будь-який лікарський препарат, в принципі, здатний викликати неприємні реакції організму, порушити свідомість і швидкість реакцій. Тому при виконанні діяльності, що вимагає уваги і концентрації, перед споживанням лікарських препаратів потрібно обов’язково консультуватися з лікарем, розповідаючи йому про особливості своєї діяльності. У тому разі, якщо ваше самопочуття не дозволяє обійтися без негайного прийому будь-яких медикаментів, краще відмовитися на цей період від водіння зовсім. Також слід з особливою уважністю вивчати інструкції до лікарських препаратів.

Пам’ятайте, що споживання різного роду медикаментів при водінні автомобіля може закінчитися дуже сумно. А від адекватності водія і нормальної швидкості реакцій залежить не тільки здоров’я його самого, але й життя оточуючих.

Підготував лікар-нарколог Полторак Я.В.

Опубліковано в Статті by Соціотерапія

Залишити коментар